Ogród orientalny
Kompozycje w stylu orientalnym przypominają naturalne krajobrazy skalne, pełne żwiru i wody zamkniętej w stawach lub kaskadach.
Ogrody orientalne wyróżniają się stonowaną kolorystyką oraz roślinnością, pochodzącą z Kraju Kwitnącej Wiśni lub przynajmniej ją przypominającą wyglądem (np. klony, różaneczniki, azalie, czy miniaturowe iglaki).
Nieodzownym elementem ogrodu orientalnego są kamienie, które oznaczają niezmienność i wieczność natury. Powinny mieć one naturalne: formę, kolor oraz fakturę. Bardzo często pojawiają się także suche strumienie i oczka, które wypełnione są żwirem lub ozdobnymi głazami. Żwir ten grabi się w rozmaite wzory, uzyskując dzięki temu różne „nastroje”. Oczywiście w takim zakątku nie może zabraknąć malowniczo powyginanych drzew, czyli bonsai.
Innym elementem charakterystycznym dla ogrodu orientalnego jest źródełko z wodą sączącą się z bambusowych tyczek do kamiennej misy. Takie źródełko wspaniale sprawdzi się jako element dekoracyjny w niewielkim ogrodzie, gdzie nie ma miejsca na stawy i oczka wodne.